• Grabownica
  • wtorek, 04 grudzień 2018 10:25
  •   91

Pożar na poddaszu domu w Grabownicy

Pożar na poddaszu domu w Grabownicy
Pożar na poddaszu domu w Grabownicy © archiwum

W niedzielę, 2 grudnia po północy wezwano straż pożarną do pożaru w pomieszczeniu na poddaszu budynku mieszkalnego w Grabownicy (gm. Milicz). Strażacy podali tlen i udzielili pierwszej pomocy przebywającej w domu mężczyźnie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na miejsce pożaru przybyły 2 zastępy PSP Milicz i OSP Wierzchowice. Strażacy w aparatach ochrony układu oddechowego zlokalizowali źródło pożaru i ugasili palącą się podłogę w mieszkaniu na poddaszu. W celu wykluczenia innych ognisk pożaru użyto dodatkowo kamery termowizyjnej. Potem wykonano pomiar na stężenie tlenku węgla, który wykazał 70 jednostek tlenku węgla. Użyto wtedy agregatu oddymiającego do przewietrzenia pomieszczeń budynku.

Po ponownym wykonaniu pomiaru urządzenie wykazało zero jednostek tlenku węgla. Zabezpieczono i udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który był przytomny, ale nie można było nawiązać z nim kontaktu werbalnego. Ponadto ma tlen i udzielono wsparcia psychicznego. Na miejsce dojechało pogotowie ratunkowe, które przejęło działania medyczne u osoby poszkodowanej. Działania strażaków trwały 2 godziny.

Publikacja:
Głos Milicza
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)