• Ostrów Wielkopolski
  • piątek, 21 grudzień 2018 10:02
  •   55

Sprzętowe wzmocnienie

Sprzętowe wzmocnienie
Sprzętowe wzmocnienie © archiwum

Torby medyczne, defibrylatory, szyny typu Kremera, deski ortopedyczne, specjalistyczne ubrania, detektory wielogazowe, pilarki do drewna oraz wiele innego ważnego sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego otrzymały wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Ostrów Wielkopolski.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Zakup był możliwy dzięki środkom otrzymanym z Ministerstwa Sprawiedliwości. Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała prawie 125 tys. złotych. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się w Chruszczynach. – To bardzo wyjątkowa uroczystość. Zakupiony sprzęt wypełnił salę i trafił dziś do wszystkich naszych jednostek. Od samego początku, takie było założenie, by pieniądze otrzymać od Ministerstwa Sprawiedliwości równo podzielić. Zależało nam, by każda jednostka otrzymała niezbędny sprzęt – podkreśla Sylwester Kląskała, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP.

I tak się stało. Każda, z 24 jednostek, otrzymała sprzęt o wartości ponad 5 tysięcy złotych. To, jakie urządzenia do nich trafiły, zależały wyłącznie od nich samych. Wcześniej na specjalnie zwołanym spotkaniu z zarządami wszystkich jednostek OSP strażacy zgłaszali zapotrzebowanie na zakup tego typu sprzętu.

– Pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości otrzymaliśmy po raz pierwszy. Kwota 125 tysięcy złotych jest bardzo duża. Chcieliśmy wykorzystać te pieniądze bardzo rozsądnie. Pomysłów było wiele. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, by każda nasza jednostka otrzymała sprzęt – podkreśla Wiesław Janoś, komendant gminny OSP.

Publikacja:
Nasz Rynek
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)