Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Kraj
  • sobota, 30 czerwiec 2018 08:53
  •   304

Złóż wniosek o 300+

„Dobry start” rusza od września, ale wnioski są przyjmowane już od 1 lipca
„Dobry start” rusza od września, ale wnioski są przyjmowane już od 1 lipca „Dobry start” rusza od września, ale wnioski są przyjmowane już od 1 lipca © archiwum

Posłanie dziecka do szkoły to duży wydatek. Nowy tornister, zeszyty, przybory szkolne, ubrania i podręczniki mogą razem kosztować rodziców nawet 800 zł. Jest sposób, żeby te pieniądze zaoszczędzić. Rząd każdemu uczniowi na dobry początek szkolnego daje 300 zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jest jeden warunek: trzeba szybko złożyć wniosek. Przez Internet można to zrobić już od 1 lipca. – Im wcześniej rodzic złoży wniosek, tym szybciej dostaną pieniądze. Świadczenie z wniosków złożonych w lipcu i sierpniu muszą być wypłacone do 30 września – mówiła minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska (63 l.). W lipcu o 300 plus można wystąpić tylko przez Internet (przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną). – Zachęcamy do składania wniosków drogą elektroniczną, ponieważ to szybki i wygodny sposób, a poza tym unikamy ewentualnych kolejek w urzędach – dodaje minister Rafalska.

W sierpniu gminy będą przyjmować wnioski papierowe. We wniosku (elektronicznym musi podać dane adresowe swojej gminy, swój PESEL, stan cywilny i adres zamieszkania oraz PESEL i datę urodzenia dziecka. Jeśli pociecha ma orzeczenie o niepełnosprawności, należy to zaznaczyć. Rodzice we wniosku oświadczają, że ich dziecko uczęszcza do szkoły i podają jej dane adresowe. Należy też podać numer rachunku bankowego, na który gmina ma przekazać pieniądze.

Wyprawka przysługuje raz w roku uczniom, którzy nie ukończyli 20 lat (w przypadku uczniów niepełnosprawnych  próg ten wynosi 24 lata). Jak przypomina minister Elżbieta Rafalska, wsparcie z programu „Dobry start” przysługuje rodzicom, których dzieci rozpoczynają naukę w kolejnym, nadchodzącym roku szkolnym. Nie dotyczy to dzieci w przedszkolu oraz dzieci w zerówkach.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)