Wydrukuj tę stronę
  • Watykan
  • czwartek, 20 wrzesień 2018 10:39
  •   246

Seks to dar Boży

Seks to dar Boży
Seks to dar Boży © archiwum

Seks to grzech, a jego wspomnienie w dobrym katoliku powinno wywoływać rumieńce wstydu? Nie dla papieża Franciszka (82 l.)! – Seks to dar Boży, a nie żadne tabu – powiedział Ojciec Święty podczas spotkania z młodzieżą we Francji.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niezwykłe kazanie papieża Franciszka podczas spotkania z młodzieżą we Francji! Ojciec Święty, przemawiając do wiernych z diecezji Grenoble-Vienne, śmiało mówił o seksie. – To dar od Boga, to dar, jaki daje nam Pan. Prawdziwa miłość jest namiętna. Jednak szybko sprecyzował, kiedy według nauczania Kościoła możemy mówić o tym darze i o prawdziwej miłości. – Tak należy przeżywać seksualność, w tym wymiarze; miłości między mężczyzną a kobietą na całe życie. Nasze duchowne upadki prowadzą nas do korzystania z seksualności poza tą tak piękną drogą miłości – dodał Franciszek. Przestrzegał przez seksualnością „oderwaną od miłości”, taką jaka na przykład wiąże się z korzystaniem z pornografii. – To degeneracja w porównaniu z poziomem, na jakim Bóg umieścił seksualność – stwierdził Ojciec Święty.

By zachęcić młodzież do wiązania się z jednym partnerem na całe życie, przywołał przykład wciąż zakochanych w sobie małżonków z 60-letnim stażem, z jakimi spotkał się niedawno w Watykanie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)