• Kraj
  • piątek, 19 październik 2018 09:21
  •   173

Ścigają za abonament

Przyszłoroczne stawki opłat za radio i telewizję nie ulegną zmianie
Przyszłoroczne stawki opłat za radio i telewizję nie ulegną zmianie Przyszłoroczne stawki opłat za radio i telewizję nie ulegną zmianie © archiwum

Komornicy pukają do drzwi seniorów, upominając się o zaległy abonament. Nie płaci go już 2,6 mln rodaków.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Poczta Polska nasiliła ostatnio akcję ścigania zaległego abonamentu. Większość rodaków uchyla się bowiem od tego obowiązku i uważa, że powinien być już dawno zniesiony. Za użytkowania radia i telewizji nie płaci już 2,6 mln Polaków! Chcą wyegzekwować opłaty od tych, którzy zarejestrowali odbiorniki, ale nie płacą, poczta wysyła upomnienia, a następnie kieruje sprawę do urzędów skarbowych i komorników.

Egzekucją długu zagrożone są tysiące osób. – Mam w ciągu siedmiu dni wpłacić 820 zł, bo inaczej komornik wejdzie im na świadczenie. Podobne wezwania dostało jeszcze dwóch sąsiadów – skarży się na łamach lokalnej prasy pan Władysław z Gdańska. Chodzi o zaległości z ostatnich pięciu lat, bo starsze się przedawniają.

Sprawę miał rozwiązać rząd – zapowiadał abolicję abonamentową dla niepłacących, ale ustawa ostatecznie nie powstała. – Ta sprawa już dawno powinna być rozwiązana poprzez zmianę finansowania mediów publicznych i zniesienie abonamentu – uważa Juliusz Braun (70 l.) z Rady Mediów Narodowych.

Ponieważ jednak nie zanosi się na szybką likwidację abonamentu, trzeba nadal pamiętać o jego punktualnym opłacaniu. Stawki od stycznia nie ulegną zmianie. Za korzystanie z radia zapłacimy 7 zł, a z telewizora – 22,70 zł miesięcznie. Jeżeli opłaty wniesiemy z góry, otrzymamy zniżkę. Osoby, które będą używać zarejestrowanego odbiornika, nie wnosząc za to opłat, muszą liczyć się z kara. Wynosi ona 30-krotność miesięcznego abonamentu, czyli 681 zł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)