• Kraj
  • czwartek, 29 listopad 2018 09:24
  •   214

Posłowie dadzą podwyżkę emerytom?

Za kilka dni Sejm zdecyduje, czy emerytury będą bez podatków
Za kilka dni Sejm zdecyduje, czy emerytury będą bez podatków Za kilka dni Sejm zdecyduje, czy emerytury będą bez podatków © archiwum

To może być jedna z najlepszych wiadomości dla seniorów od lat! Jest szansa na to, by emerytury były wolne od podatków! Na takiej zmianie seniorzy mogliby zyskać nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Co miesiąc ZUS potrąca seniorom ok. 20 proc. ich świadczenia. Gdyby nie musieli płacić podatku i składali zdrowotnej, ich emerytury wzrosłyby o kilkaset złotych. – To byłaby znacząca, odczuwalna podwyżka świadczeń. Chciałbym, żeby posłowie pochylili się nad projektem i zastanowili się nad sytuacją seniorów w Polsce – zaznacza Elżbieta Ostrowska, prezes Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Również seniorzy cieszyliby się z takiego rozwiązania. – Jestem za tym, aby emeryci nie płacili podatków. Wiele lat dawaliśmy na nasze państwo z naszych skromnych uposażeń. Teraz należy nam się ulga. Dzięki temu, że nie będzie podatku, wzrośnie moja emerytura. Każdy grosz się teraz przyda, bo wszystko szybko drożeje. Pieniądze przeznaczę na leki i lepsze jedzenie – mówi Stanisław Dobrzyński (94 l.) z Siedlec.

Pod obywatelskim projektem w tej sprawie zebrano 140 tys. podpisów. – To obywatelki projekt, a my go firmujemy. Emeryci już w życiu napłacili podatków, więc należy ich teraz z nich zwolnić. Apeluję do PiS, aby poparł to rozwiązanie – stwierdza prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (37 l.).

Czy PiS poprze ustawę zwalniającą emerytów z podatków? – PSL miał osiem lat na wprowadzenie takiego projektu. Nie znam treści, musze się z projektem dokładnie zapoznać – komentuje wiceszef sejmowej Komisji Finansów, poseł PiS Janusz Szewczak (65 l.).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)