• Pomorskie
  • piątek, 07 grudzień 2018 09:38
  •   130

Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego

Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego
Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego © archiwum

Lech Wałęsa (75 l.) musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego (69 l.) za swoje wypowiedzi, że prezes PiS odpowiada za katastrofę smoleńską.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił wyrok w procesie o ochronę dóbr osobistych, który Kaczyński wytoczył Wałęsie. – Lech Wałęsa przekroczył wolność wyrażania opinii w dyskusji politycznej. Stwierdzenie, że powód ponosi odpowiedzialność za katastrofę smoleńską przekreśla Jarosława Kaczyńskiego jako polityka, ale także jako człowieka i musi być oparte na konkretnych podstawach, a nie jedynie na przepuszczeniach. Nie ma żadnych dowodów, że istniej nagrania ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich – uzasadniła wyrok sędzia Weronika Klawonn, która orzekła, że Lech Wałęsa musi opublikować w wybranych przez sąd mediach oświadczenie z przepisanymi.

Były prezydent nie musi zapłacić też 30 tys. zł (tyle domagał się prezes PiS) zadośćuczynienia na cele charytatywne. – Złożenie publicznych oświadczeń w mediach będzie wystarczająco uciążliwe dla pozwanego – podsumowała sędzia. Wyrok nie jest prawomocny.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)