• wtorek, 27 wrzesień 2016 10:47
  •   998

Piąty „Spacer dla Serca” już za nami

Piąty „Spacer dla Serca” już za nami
Piąty „Spacer dla Serca” już za nami © Sebastian Kalak

Już po raz piąty mieszkańcy Krotoszyna i okolic przyłączyli się do akcji „Spacer dla serca”, organizowanej przez Stowarzyszenie „Pomóżmy sobie” z Krotoszyna, CWZK i Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie. Impreza odbyła się w minioną sobotę, 24 września.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na boisku sportowym przy ul. Fabrycznej, zgromadziło się kilkudziesięciu miłośników ruchu na świeżym powietrzu. Po raz pierwszy organizatorzy podzieli trasę na pieszą i rowerową. Zanim jednak uczestnicy wyruszyli w trasę, z którym programem artystycznym wystąpiły przedszkolaki z „Wesołej Gromadki”. Nie zabrakło tez intensywnej rozgrzewki. Po jej zakończeniu spacerowicze i rowerzyści udali się w kierunku szkoły na Parcelkach, gdzie odbył się wykład profesora Beaty Feldman, specjalisty ds. dietetyki z firmy I-KAR w Poznaniu, który dotyczył prawidłowego odżywiania i nawyków żywieniowych.

W trakcie pokonywania tras, która wiodła ulicami miasta, uczestnicy mieli możliwość utrwalić i zapamiętać ćwiczenia m.in. rozgrzewające, rozciągające, usprawniające oraz stosowanie w rehabilitacji reumatoidalnej. A wszystko dla zdrowia, lepszego samopoczucia, kondycji, a także, a może przede wszystkim, troski o własne serce.

Spacer zakończył się na parkingu przed poradnią „Cer-medic” przy ul. Przemysłowej w Krotoszynie, w której chwilę później specjaliści m.in. Maciej i Michał Leśniak, kardiolodzy z poznańskiego I-KAR-a, wykonywali uczestnikom spaceru badania, a także udzielali cennych porad.

Zobacz zdjęcia:
Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)