• środa, 28 wrzesień 2016 10:23
  •   1119

Ogień w Rynku

II edycja Krotoszyńskiego Festiwalu Ognia za nami!
II edycja Krotoszyńskiego Festiwalu Ognia za nami! II edycja Krotoszyńskiego Festiwalu Ognia za nami! © Sebastian Kalak

Druga edycja Krotoszyńskiego Festiwalu Ognia już za nami. Śmiało można powiedzieć, że była to jedna z najlepszych imprez w mieście w tym roku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wszystko zaczęło się w piątek, 23 września. O godz. 20:00 wystąpił krotoszyński Teatr Ognia „Infernal”, który jednocześnie rozpoczął Krotoszyński Festiwal Ognia w mieście. O tym, że w Krotoszynie mamy zdolną młodzież nie trzeba nikomu mówić. Stowarzyszenie Twoja Alternatywa od lat prowadzi zajęcia z ogniem, czego pokłosiem jest właśnie „Infernal”, który wystąpił na rynku z nowym programem w stylu lat 20- i 30-tych.

Kolejny dzień to już działania kulminacyjne. Zaczęło się wcześnie rano od tworzenia graffiti przy krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie”. Dzieła artystów można już śmiało podziwiać. Na rynku tymczasem od godziny 14:00 działo się naprawdę sporo. Najmłodsi mieli okazję nauki trudnej sztuki chodzenia po taśmie. Oprócz tego odbywały się animacje cyrkowe z żonglerką i innymi sztuczkami, które przyciągnęły liczne grono ludzi. Zwieńczeniem był pokaz „poweriser”, czyli pokaz akrobacji ekstremalnych. Im bliżej gali finałowej na rynku robiło się coraz bardziej tłumniej.

Na scenie wystąpiły trzy grupy. Kolejno byli to: litewska grupa „Ugnies valdovai”, JBC Fireshow z Czech oraz Adelaida Fireshow z Ukrainy. Wszystkie pokazy były niesamowitym połączeniem ognia, pirotechniki oraz innych efektów specjalnych. Zwyciężyła grupa Adelaida, która zgarnęła najgłośniejszy doping publiczności na poziomie prawie 103 decybeli. Na zakończenie odbył się pokaz laserowy w wykonaniu „Visual Sensation Lase Shows & Technologies” Jarosława Nadolnego, który zwieńczył wieczór pełen magii, ognia i emocji, które z pewnością jeszcze długo będą towarzyszyć mieszkańcom Krotoszyna i przyjezdnych z całego powiatu i różnych zakątków Polski.

Organizatorami tego przedsięwzięcia była poznańska grupa Flow Fire&LightShow, Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn oraz krotoszyńskie stowarzyszenie Twoja Alternatywa przy wydatnej pomocy Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Zobacz zdjęcia:
Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)