• Krotoszyn
  • czwartek, 12 październik 2017 11:19
  • Wideo
  •   642

Mają pasję i ją rozwijają

Mają pasję i ją rozwijają
Mają pasję i ją rozwijają © Sebastian Kalak

W krotoszyńskim muzeum podsumowano 6 października projekt „Mam pasję i ją rozwijam”, któremu  przewodził krotoszyński fotograf Bartosz Blecha.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pomysłodawcy projektu mogli go zrealizować dzięki dofinansowania z budżetu miasta. Ich wniosek zyskał aprobatę urzędników. – Chcieliśmy zebrać młodych ludzi i seniorów – osoby, które mają pasję i chcą ją rozwijać – mówi Bartosz Blecha.

Projekt miał na celu m.in. rozwój i promocję współczesnych form sztuki wizualnej. W projekcie udział wzięło 6 osób, które doszkalały swoje umiejętności od czerwca ub. roku do października. Osoby, uczęszczające w przedsięwzięciu mogły udać się m.in. do Poznania czy Wrocławia, żeby uczyć się od artystów ze swojej dziedziny zainteresowań i wymieniając się innymi doświadczeniami.

Zakładał on rozwijanie pasji fotograficznych oraz z grafiki, rzeźbienie techniką CNC (obrabiarką sterowaną numerycznie – przyp. red.) czy z muzyki. Podczas podsumowania artyści przedstawili również próbki swoich nowych doświadczeń. Pierwsza wystąpiła Zuzanna Wasilewska, która zagrała na skrzypcach. – Od szóstego roku życia gram na skrzypcach. W ramach projektu uczestniczyłam w warsztatach muzycznych, gdzie zagłębiałam tajemnice jazzu – mówiła młoda skrzypaczka. Publiczności zaprezentowała 4 utwory z elementami, których się nauczyła. Po tym występie przyszedł czas na poczęstunek, po którym wystąpiły Kobierzanki, które zaśpiewały kilka pieśni ludowych.

Następnie uczestnicy podsumowania mogli obejrzeć albumy oraz kalendarz z fotografiami uczestników projektu m.in. Sebastiana Kalaka, Leszka Zdracha, którzy współpracują z Rzeczą Krotoszyńską czy Bartosza Blechy. – Na tych fotografiach znajdziecie państwo m.in. najważniejsze wydarzenie m.in. polityczne czy kulturalne Krotoszyna – mówił Bartosz Blecha. Nie zabrakło również rzeźb oraz grac graficznych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)