• Krotoszyn
  • poniedziałek, 16 październik 2017 10:21
  •   637

Po raz 26. Rodzinny rajd pieczenie ziemniaka

Po raz 26. Rodzinny rajd pieczenie ziemniaka
Po raz 26. Rodzinny rajd pieczenie ziemniaka © Sebastian Kalak

Krotoszyński Oddział PTTK i koło miejskie PTTK oraz Klub Turystyki Górskiej „Koliba” to organizatorzy XXVI Rodzinnego Rajdu Pieczenie Ziemniaka.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W sobotę, 7 października o godz. 9:30 na placu przed krotoszyńskim muzeum zebrali się turyści piesi z Zespołu Szkół Specjalnych, koła PTTK w Odolanowie, szkoły w Gorzupi, a także rowerzyści z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Turystki Rowerowej Peleton. W rajdzie uczestniczyli także uczniowie zdunowskiego gimnazjum oraz organizatorzy. Łącznie na starcie stanęło 103 turystów.

Zebranych powitał znany propagator turystyki Juliusz Poczta przedstawiając trasę. Piechury poszli przez park na ul. Zdunowską i dalej Klonowicza, Łąkową i Bolewskiego do ścieżki edukacyjnej. Stamtąd ul. Gajową, Zdunowską i Wiewiórowskiego udali się na metę na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego. Rowerzyści z UTW ruszyli do Tomnic, a potem przez Gorzupię do Krotoszyna i na strzelnicę. Najdłuższą trasę pokonali turyści z KTR Peleton. Najpierw nową ścieżką rowerową dojechali do dworca, a następnie ul. Kobylińską do ścieżki wiodącej do Lutogniewa. Dalej podążali przez Dzierżanów, Rojew, Lipówiec i Trzaski oraz Baszków. – Droga na tym odcinku (do Baszkowa – przyp. red.) była kiepska – częściowo grys, częściowo gruntówka z licznymi kałużami – ocenia stan trasy Antoni Azgier. Potem turyści pojechali do Zdun, stamtąd przez Chachalnię wrócili do Krotoszyna. – Niestety, musieliśmy podążać jezdnią, bo ścieżka rowerowa była zasypana igliwiem, liśćmi, gałęziami, a nawet leżało na niej zwalone drzewo – wspomina Azgier, dodając, że strach było jechać po takim podłożu.

Na mecie przygotowano poczęstunek w postaci zapiekanki ziemniaczanej z kiełbasą i cebulą. Po posiłku rozegrano konkursy – piosenki turystycznej, sadzenia i zbierania ziemniaków, rzucania kółkami do celu i oczywiście konkurs rodzinny.

ZWYCIĘZCY KONKURSÓW
Rodzinny (wszyscy z rodzinami)
1. Zosia Wciórka,
2. Mikołaj Spurtacz,
3. Kornelia Kłos.

Sadzenia i zbierania ziemniaków
1. Anna Woźniak,
2. Justyna Andrzejak,
3. Joanna Patrias.

Rzutów kółkami
1. Emilia Marynowska,
2. Michał Mielcarek,
3. Mikołaj Spurtacz.

Piosenki turystycznej
1. Zuzia Wciórka,
2. Dorota Mielcarek,
3. Mikołaj Spurtacz.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)