• Krotoszyn
  • środa, 25 październik 2017 10:03
  • 23 zdjęć
  •   615

Dwunasty Papieski Bieg Pokoju

Dwunasty Papieski Bieg Pokoju
Dwunasty Papieski Bieg Pokoju © archiwum

Już po raz dwunasty dzień swojego patrona – czyli św. Jana Pawła II – ZSP nr 3 uczcił Papieskim Biegiem Pokoju. Na liczącą około dwa kilometry uliczną trasę, wyruszyło około 250 osób.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Bieg otworzyła dyrektor szkoły Izabela Kossakowska. Zwracają się do młodych ludzi, apelowała o krzewienie tradycji, zdrowego stylu życia i idei świętego Jana Pawła II. Głos zabrał również wicestarosta Paweł Radojewski, życząc uczestnikom udanej rywalizacji sportowej.

W łączonej klasyfikacji uczniów siódmej klasy szkoły podstawowej oraz drugich i trzecich gimnazjów, wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Daria Frąckowiak. Na kolejnych pozycjach uplasowały się Wioletta Drygas i Kornelia Boroch (wszystkie SP 8). Z kolei wśród chłopców najlepszy był Wojciech Wałęsiak (SP 7), wyprzedzając Wiktora Jankowskiego (SP 8) i Jakuba Kaczmarka (Gimnazjum Kobylin).

Natomiast w kategorii szkół średnich zwyciężyła Martyna Skrzypczak (I LO). Tuż za nią linię mety minęły Julia Mikołajczyk (ZSP 2) i Monika Jadczak (I LO). W kategorii chłopców triumfował, tak jak w zeszłym roku, Jakub Witecha (ZSZ Kobylin). Kolejne miejsca zajęli Kamil Frąckowiak (I LO) i Krystian Bergmann (ZSP Koźmin Wlkp.).

Ostatnią grupę stanowili dorośli. Najlepszy okazał się Kamil Konieczny, który wyprzedził Damiana Łakomego i Grzegorza Kroczaka. Patronat nad biegiem sprawowali starosta i burmistrz. Po uzerowaniu zwycięzców miała miejsce loteria fantowa, w której rozdano mnóstwo upominków przygotowanych przez sponsorów. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz fundatorom za wsparcie tej inicjatywy sportowej.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)