Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • wtorek, 31 październik 2017 11:17
  • 1 zdjęcie
  •   507

Spacer po Krotoszynie z „trójką”

Spacer po Krotoszynie z „trójką”
Spacer po Krotoszynie z „trójką” © Sebastian Kalak

W sobotę, 21 października, odbył się spacer po Krotoszynie. Akcję zorganizował aktywny Zarząd Rady Osiedla nr 3 w Krotoszynie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W spacerze uczestniczyli członkowie Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie „Szansa”, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 oraz mieszkańcy Osiedla nr 3.

Był to już dziewiąty rajd pieszy po stolicy naszego powiatu. Uczestnicy wyruszyli z Parku Dworcowego w Krotoszynie. Udali się oni do Muzeum Regionalnego, gdzie dyrektor Piotr Mikołajczyk odprowadził ich – po tym pełnym zabytków – ciekawym miejscu. Następnie udali się oni na Rynek, by podziwaić nasz piękny i zabytkowy ratusz.

Następnym celem był kościół farny, czyli p.w. św. Jana Chrzciciela. Tam mieli okazję ujrzeć odnaleziony po sześćdziesięciu latach obraz Matki Boskiej Literackiej. – Fara zrobiła na nas ogromne wrażenie, jest świetnie odnowiona w środku, jest bardzo bogato, będzie co wspominać. Będziemy robić więcej takich spacerów – mówi Andrzej Chmielarz, uczestnik rajdu.

Kolejnym celem był pochodzący z XVIII wieku, najstarszy dom drewniany znajdujący się przy ul. Koźmińskiej. Określony on jest mianem „Krotoszanki”, a niegdyś mieściło się w nim muzeum. Ostatnim punktem na mapie uczestników rajdu pieszego była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie. – Spacer był świetny, bo dużo się dowiedzieliśmy. Zosia Wiatrak i Juliusz Poczta dużo opowiadali o nieznanych ciekawostkach Krotoszyna – zakończył Andrzej Chmielarz.

TRASA RAJDU

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)