Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Krotoszyn
  • czwartek, 22 marzec 2018 11:13
  • Wideo
  •   530

Filmowa historia miasta

Filmowa historia miasta
Filmowa historia miasta © Sebastian Kalak

W czwartek, 15 marca, w krotoszyńskim kinie „Przedwiośnie” miejscowy ośrodek kultury zainaugurował projekt „Krotoszyn na wielkim ekranie”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wyświetlane w ramach projektu filmy z minionych 50 lat łączy temat Krotoszyna. Na pierwsze spotkanie przybyli do kina wszyscy partnerzy projektu z burmistrzem Franciszkiem Marszałkiem na czele. Słowo wprowadzające wygłosił Paweł Płócienniczak z ośrodka kultury, podkreślając rolę lokalnej wspólnoty i wymieniając współpracowników projektu.

– Dziękuje też wielu mieszkańcom za ofiarowanie prywatnych filmów i taśm. Zdaję sobie sprawę, że kulimacją naszych spotkań będzie benefis Franciszka Konradego (29 marca – przyp. red.). Jako pracownicy ośrodka kultury robimy wszystko, był autor filmów był wówczas z nami – powiedział.

Jako pierwszy zaprezentowano krótki filmz 1965 r., zatytułowany „Po pięciu wiekach”, a zrealizowany z okazji 550-lecia miasta. Można było odbyć sentymentalną podróż i zobaczyć m.in. jak rozwija się gospodarka Krotoszyna pomimo PRL-owskiej rzeczywistości. Potem wspólnie obejrzano film o obchodzonym zaledwie kilka lat temu 600-leciu miasta.

Kolejne filmy wyświetlane będą w czwartki o godz. 18:30. Wstęp jest darmowy. Podczas drugiego seansu mieszkańcy będą mogli powrócić wspomnieniami do udziału Krotoszyna w telewizyjnym turnieju miast z 1988 r., zakończono zwycięstwem nad Kłodzkiem.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)