• Krotoszyn
  • czwartek, 29 marzec 2018 11:44
  • 35 zdjęć, Wideo
  •   703

Turniej miast na kinowym ekranie

Turniej miast na kinowym ekranie
Turniej miast na kinowym ekranie © Sebastian Kalak

Podczas drugiej odsłony projektu „Krotoszyn na wielkim ekranie” wyświetlono obszerne fragmenty programu telewizyjnego relacjonującego turniej miast pomiędzy Krotoszynem a Kłodzkiem w 1988 roku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Był to drugi już wieczór filmowego przeglądu. W sali kinowej zgromadziło się ok. 200 osób, żywiołowego reagujących na obrazy z pamiętnej rywalizacji Kłodzko-Krotoszyn. – Telewizyjny Turniej Miast Kłodzko-Krotoszyn rozświetlił i pokolorował naszą krotoszyńską ojczyznę w dość ponurawych latach osiemdziesiątych – stwierdził w słowie wstępnym Juliusz Poczta, emerytwaony nauczyciel i świadek tamtego wydarzenia.

 

Krotoszynianie przez dwa dni walczyli z kłodczanami na polach kultury, gospodarności, hojności w zbiórce publicznej, sprawności zawodowych i potyczkach rodzinnych. Po seansie wiele osób, które zobaczyły się na ekranie, dzieliło się wrażeniami.

Kolejne filmy wyświetlane będą w czwartki o godz. 18:30. Wstęp jest darmowy. Podczas trzeciego seansu mieszkańcy będą mogli poznać wyjątkową osobę - Franciszka Konradego - pierwszego kronikarza filmowego Krotoszyna.

 

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)