• Krotoszyn
  • czwartek, 06 wrzesień 2018 09:36
  • 12 zdjęć, Wideo, Patronat
  •   1207

Przetestowali trasę przed biegiem

Przetestowali trasę przed biegiem
Przetestowali trasę przed biegiem © Sebastian Kalak

Już 15 września o godz. 12:00 na krotoszyńskim Rynku odbędzie się bieg charytatywny dla krotoszyńskich harcerzy, którzy w wyniku pożaru ich siedziby 14 lipca stracili prawie wszystko.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Impreza rozpocznie się Biegiem Zucha o godz. 11:30, a główny bieg wystartuje o godz. 12:00. Z kolei na godz. 15:00 przewidziany jest Teatr Ognia. Biuro biegu będzie czynne od godz. 10:00 do godz. 11:45.

W sobotę, 14 lipca siedziba krotoszyńskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego (ZHP) spaliła się, podobnie jak siedziby Powiatowego Centrum pomocy Rodzinie, Szkoły Muzycznej czy Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Celem choćby częściowego odwrócenia skutków tego pożaru zorganizowany zostanie bieg maratoński pn. „Piątka dla harcerzy”. Organizatorem jest Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw oraz krotoszyński ZHP, w partnerstwie w Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie, Krotoszyńską Grupą Biegową, Stowarzyszenie Twoja Alternatywa, Galerią Krotoszyńską, MK Event, Yasumi Epil czy Bankiem Spółdzielczym w Krotoszynie.

Uczestnicy wyruszą z Rynku ul. Zdunowską, następnie skręcą w ul. 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, a dalej na ul. Młyńską, przy której znajduje się pogorzelisko dawnej siedziby ZHP. Stamtąd biegacze udadzą się na ul. Bolewskiego, a następnie skręcą w ul. Łąkową. Stamtąd trasa wiedzie aż do ul. Staszica, skąd rozpocznie się trasa powrotna ulicami Bolewskiego, Młyńską, 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, Kościuszki, aż na Rynek. Trasa biegu liczy 5 kilometrów.

Druga akcja pomocowa pn. „Wszyscy Byliśmy Harcerzami” zorganizowana zostanie 6 października. W jej ramach w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie odbędzie się koncert rockowych aranżacji harcerskich i turystycznych piosenek.

Podczas obu akcji harcerze będą zbierać pieniądze do puszek, a wpływ z biletów i opłat wpisowych zasilą konto Hufca ZHP Krotoszyn. – Serdecznie zapraszamy biegaczy oraz amatorów. Trasa to niecałe 5 km, jednak cel jest bardzo szczytny. Wpisowe to zaledwie 10 zł – zachęca jedna z organizatorek – Monika Kwiatkowska.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)