• Krotoszyn
  • wtorek, 07 listopad 2017 11:22
  • 18 zdjęć
  •   98

Rowerami nad Stawy Milickie

Rowerami nad Stawy Milickie
Rowerami nad Stawy Milickie © Sebastian Kalak

Seniorzy z Krotoszyna wybrali się wraz z młodzieżą na 50-kilometrową wycieczkę rowerową. Punktem docelowym był Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, czyli Stawy Milickie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W tym „roku akademickim” krotoszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa wielkopolskiego (19 tys. zł), prowadzona jest kolejna edycję projektu autorstwa Zuzanny Nadziei i Juliusza Poczty „Krotoszyn łączy pokolenia”. Zgodnie z jego ideą, młodzi ludzi ze stowarzyszenia „Szansa” i seniorzy z UTW biesiadowali na pikniku oraz uczestniczyli w konkursie fotograficznym „Uroki codzienności” i seansach Akademii Filmowej.

Inauguracja międzypokoleniowa przyświeca również turystyce. Wspólne sobotnie wycieczki rowerowe, organizowane przez UTW pod hasłem „W sobotę nie ma nas w domu”, to eskapady tropami przeszłości. W sobotę, 30 września 28 cyklistów pokonało na rowerach ponad 50 km. Celem wyprawy był Park Krajobrazowy Doliny Baryczy, czyli Stawy Milickie. Po drodze do tego największego w Europie, ośrodku hodowli karpia wycieczka minęła otoczonym podcieniami, XVII-wieczny drewniany kościół p.w. św. Macieja w Trzebicku.

– Nasza wyprawa była doskonałą lekcją geografii i historii – podkreśla Juliusz Poczta, członek Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krotoszynie. Na wiosnę cykliści planują kolejną wyprawę nad Stawy Milickie.

Galeria

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)