• Krotoszyn
  • piątek, 10 listopad 2017 11:09
  •   97

Zgłoś miejsca dla osób starszych

Zgłoś miejsca dla osób starszych
Zgłoś miejsca dla osób starszych © archiwum

Rusza kolejna edycja akcji „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Wyróżnione instytucje i lokalne usługowe otrzymają specjalne certyfikaty. Wręczenie odbędzie się w piątek, 24 listopada.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Oddział Rejonowy PZERiI w Krotoszynie zapraszają do udziału w akcji. Głównym  celem jest wyróżnienie i promowanie miejsc w pow. krotoszyńskim otwartych na potrzeby seniorów, działający poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług, zniżek specjalnie skierowanych do osób starszych.

– To miejsca, które sprawiają, że osoby starsze czują się swobodnie, są uprzejmie traktowane i obsługiwane – wyjaśnia Zuzanna Nadzieja z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Miejsce wybrane w ramach akcji otrzymają certyfikaty „Miejsca Przyjazne Seniorom” i będą oznaczone specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu. Uroczyste wręczenie certyfikatów odbędzie się 24 listopada o godz. 11:00 w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej podczas zakończenia roku Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W ubiegłym roku oprócz instytucji, które już wcześniej otrzymały certyfikaty, jak np. Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Publiczna w Zdunach czy kawiarnia By The Way. Znalazły się również nowe miejsca – Bank Spółdzielczy, I Liceum Ogólnokształcącym i restauracja „Ratuszowa” w Krotoszynie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)