• Krotoszyn
  • czwartek, 21 grudzień 2017 10:55
  •   93

Seniorzy z UTW podsumowali rok

Seniorzy z UTW podsumowali rok
Seniorzy z UTW podsumowali rok © Sebastian Kalak

Zmiany w statucie i podsumowanie minionego roku były tematami spotkania seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zorganizowanego 5 grudnia w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Prezes Elżbieta Maleszka przedstawiła roczne sprawozdanie z działań UTW. W sumie w projektach wzięło udział 1 200 seniorów z naszego powiatu. Stowarzyszenie otrzymało na ich realizację 19 tys. zł z województwa, prawie 7 tys. z gminy Krotoszyn oraz ponad 3,5 tys. z powiatu. Seniorzy brali udział w licznych warsztatach, zajęciach sportowych i wycieczkach.

Podczas walnego zebrania podjęto kilka uchwał dotyczących statutu stowarzyszenia. UTW współpracował do tej z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, I Liceum Ogólnokształcącym w Krotoszynie oraz poznańskim Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. Teraz UAM zmieniono na Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Dotychczas działalność statutowa opierała się wyłącznie na pracy społecznej, teraz będzie inaczej. – Seniorzy będą mogli otrzymywać wynagrodzenie za wykonane działania, a zarząd za pełnione funkcję – stwierdziła Elżbieta Maleszka, prezes stowarzyszenia Uniwersytet  Trzeciego w Krotoszynie.

Na zakończenie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie przedstawiły świąteczny program artystyczny, po czym zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)