Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Kraj
  • sobota, 10 luty 2018 08:01
  •   302

Emerycie, sprawdź o ile więcej dostaniesz od marca

To najwyższa waloryzacja świadczeń od pięciu lat!
To najwyższa waloryzacja świadczeń od pięciu lat! To najwyższa waloryzacja świadczeń od pięciu lat! © archiwum

Już wiadomo, jakie podwyżki seniorzy otrzymają od marca. Emerytury wzrosną w tym roku o 2,98 proc. To rekordowa waloryzacja od pięciu lat!

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Emeryci z niecierpliwością  czekali na tę wiadomość. Wciąż rosnąca drożyzna spowodowała bowiem, że ich świadczenia szybko traciły na realnej wartości. Wczoraj potwierdziły się optymistyczne prognozy o wysokości tegorocznej waloryzacji. – „Tegoroczna waloryzacja jest na najwyższym poziomie w ostatnich pięciu latach. W 2018 r. wzrosną one (emerytury – red.) o 2,98 proc.” – ogłosiła na Twitterze minister Elżbieta Rafalska (63 l.).

Oznacza to, że najniższe świadczenie wzrośnie od marca o 19,80 zł, a przeciętna emerytura – o 67,28 zł. Ekonomiści studzą jednak zachwyt rządu nad tegorocznymi podwyżkami dla emerytów. – Waloryzacja, choć rekordowa, nie będzie w stanie zrekompensować wzrostu cen, zwłaszcza najstarszym emerytom. W miarę starzenia się rosną bowiem wydatki na ochronę zdrowi, seniorzy prowadzą już zazwyczaj tylko jednoosobowe gospodarstwo, a jego koszty są zawsze wyższe. Najwyższy czas pomyśleć o zupełnie nowych zasadach waloryzacji. Jestem zwolennikiem jej zróżnicowania ze względu na wiek – podkreśla prof. Ryszard Bugaj (74 l.).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)