• Krotoszyn
  • czwartek, 10 maj 2018 10:09
  •   235

Tańczą, wycinają i kręgle zbijają

Tańczą, wycinają i kręgle zbijają
Tańczą, wycinają i kręgle zbijają © archiwum

Seniorzy zrzeszeni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Krotoszynie nie próżnują. Obecnie korzystają z atrakcji, które zapewniają im dwa projekty – „Ruszaj się Człowieku Trzeciego Wieku” – współfinansowanego przez powiat krotoszyński oraz „Akademia Aktywnego Seniora” – wspieranego przez gminę Krotoszyn.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Dzięki przedsięwzięciom mają możliwość uczestnictwa w zajęciach poprawiających ich sprawność fizyczną, intelektualną oraz manualną. W ramach projektu „Ruszaj się Człowieku Trzeciego Wieku” prowadzona są rozgrywki Senioralnej Ligi Kręglarskiej „Wodnika” oraz joga. – Zakończyły się natomiast zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej dla 4 grup. W sumie wzięło w nich udział około 100 osób, w wymiarze 12 godzin dla każdej grupy. Przed nami prelekcje prozdrowotne w Krotoszynie i Koźminie Wielkopolskim prowadzone przez lekarza, Maciej R. Hoffmanna oraz farmaceutę, Radosława Nowaczyka – zachęca Zuzanna Nadzieja, koordynator przedsięwzięć z PCPR w Krotoszynie.

Z kolei w ramach projektu „Akademia Aktywnego Seniora” odbywają się zajęcia rękodzieła, terapii tańcem, gimnastyki mózgu i sekcji turystycznej. – W maju odbędą się także darmowe seanse Akademii Filmowej oraz spacery Nordic Walking „Elizabeth Walking”, z panią prezes UTW Elżbietą Maleszką – wyjaśnia Nadzieja.

W organizacji projektów wsparcia udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krotoszynie, Krotoszyński Ośrodek Kultury, krotoszyński ogólniak, biblioteka, NZOZ „Familia” w Krotoszynie oraz apteka „Na Zaciszu” w Krotoszynie. Dużym wkładem jest udział wolontariuszy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy organizacji zajęć, obsłudze finansowej projektów, prowadzeniu sekcji turystycznej „Elizabeth Walking” oraz Senioralnej Ligi Kręglarskiej „Wodnika”.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)