Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
  • Baszków
  • poniedziałek, 09 lipiec 2018 11:31
  •   270

Rozśpiewany patriotycznie senior

Rozśpiewany patriotycznie senior
Rozśpiewany patriotycznie senior © archiwum

Po raz 13 w Baszkowie (gm. Zduny) odbył się międzypowiatowy przegląd zespołów „Rozśpiewany senior”. Tegoroczna edycja nawiązywała do przypadającego w tym roku stulecia odzyskania niepodległości.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W parku przy Domu pomocy Społecznej w Baszkowie jak zwykle panowała gorąca atmosfera. I choć pogoda nie rozpieszczała, to uczestnicy biesiady „Rozśpiewany Senior” rozgrzewali wszystkich śpiewem. Na scenie wystąpiło łącznie 12 zespołów seniorskich z powiatu krotoszyńskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, gostyńskiego i rawickiego. Biesiadę, tradycyjnie już, rozpoczął występ organizatorów, czyli zespołu „Pogodni” z Krotoszyna.

Następnie na scenie zaprezentowały się kolejne formacje zrzeszone w Polskim Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. – W imieniu PZERiI, także koła „Pogodni”, którzy już po raz 13. organizowali powiatową biesiadę, chciałam podziękować wszystkim uczestnikom imprezy, sponsorom, a także osobom, które nas wspierały, za zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do starosty krotoszyńskiego, który pięknie podziękował, że biesiada będzie organizowana do końca świata i jeden dzień dłużej, i wierzymy, że będzie nas do tego wspierał, bo biesiada z roku na rok się rozrasta – mówi Czesława Biniek, szefowa koła „Pogodni” z Krotoszyna.

Seniorzy zgromadzeni  w ogrodach Baszkowskiego DPS-u miło spędzali czas przy muzyce, racząc się pysznym ciastem i smakołykami.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)