• Krotoszyn
  • środa, 25 lipiec 2018 11:39
  •   284

Studenci UTW znów połączą pokolenia

Studenci UTW znów połączą pokolenia
Studenci UTW znów połączą pokolenia © Sebastian Kalak

22 osoby reprezentujące Uniwersytet Trzeciego Wieku w Krotoszynie udały się rowerami na wycieczkę do kurhanów smoszewskich.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W środę, 11 lipca na rowerowy szlak udała się – licząca 17 osób – ekipa Pędziwiatrów, która do pokonania miała 18 km. W miejscu, gdzie znajdują się 3 stanowiska kurhanów sprzed ponad 3 000 lat, reporterzy ostrowskiej telewizji kablowej Pro-Art nagrali program „Wakacje z kablówką”. Seniorzy opowiadali o swoich wycieczkach. – Zazwyczaj jeździmy na wyprawy rowerowe w soboty, czasami w inne dni tygodnia – opowiadała Magdalena Sadowska.

Członkowie UTW już we wrześniu rozpoczynają kolejną edycję projektu pn. „Krotoszyn łączy pokolenia”. W jego ramach odbędzie się 305 godzin różnego rodzaju zajęć, w tym część również dla młodszych osób. Będzie można uczestniczyć w zajęciach poprawiających kondycję fizyczną (gimnastyka, joga, taniec, liga kręglarska), w zajęciach poprawiających pamięć, a także w warsztatach artystycznych (ceramicznych, malarskich, teatralnych).

Zaplanowano również konkurs fotograficzny, seanse filmowe, dyskotekę i piknik międzypokoleniowy. W listopadzie odbędzie się uroczyste podsumowanie tych działań wraz z rozstrzygnięciem konkursu, wernisażem i wręczeniem tytułów miejsc przyjaznych seniorom.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)