• Rozdrażew
  • środa, 01 sierpień 2018 10:12
  •   304

Zabawa seniorów

Zabawa seniorów
Zabawa seniorów © Zdzisław Pauter

Rozdrażewskie koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowało Senioradę, na którą zaproszono przedstawicieli kół z całego powiatu. Impreza odbyła się 22 lipca w sali wiejskiej w Rozdrażewie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Uczestniczyli w niej seniorzy z Bożacina, Chwaliszewa, Krotoszyna, Kuklinowa, Lutogniewa, Orpiszewa i Zdun oraz rozdrażewianie, łącznie 80 osób. Po krótkim wystąpieniu przewodniczącej koła w Rozdrażewie, Elżbiety Pauter, wszyscy zasiedli do stołów. Przygrywał zespół muzyczny. – Impreza bardzo się udała. To także zasługa moich pomocników. Postawiliśmy na terapię tańcem – informuje Pauter.

Rozdrażewskie koło zrzesza 77 osób, co jest bardzo dobrym wynikiem, gdyż po reaktywacji w 2007 r. miało tylko 20 członków. – Zespół śpiewaczy organizuje warsztaty. Kilka kobiet regularnie śpiewa pod okiem Mariusza Kaźmierczaka (nauczyciel muzyki z Krotoszyna). Pierwszy publiczny występ planujemy na tegoroczną imprezę „Senior z Inicjatywą”. Organizujemy tez Senioradię – wylicza przewodnicząca.

Członkowie koła spotkają się raz w miesiącu przy kawie i wypiekach, które przynoszą solenizanci i z danego miesiąca lub osoby świętujące urodziny czy inne jubileusze. – Jestem bardzo zadowolona, że koło skupia w większości ludzi aktywnych, chcących pracować społecznie. Ich pomoc jest nieoceniona, co było widać choćby podczas Senioriady. Wszystkim dziękuje – kończy Pauter, zachęcając do wstąpienia do prowadzonej przez nią organizacji.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)