• Dobrzyca
  • czwartek, 02 sierpień 2018 11:58
  •   259

Seniorzy na biesiadzie w Dobrzycy

Seniorzy na biesiadzie w Dobrzycy
Seniorzy na biesiadzie w Dobrzycy © GCK Dobrzyca

Kilkadziesiąt osób z powiatu krotoszyńskiego wzięło udział w IV biesiadzie seniorów w sąsiednim Karmińcu, gmina Dobrzyca.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przyśpiewało im jedno hasło – „Choć jestem seniorem – to żyję z humorem”. I nie były to tylko puste słowa. Seniorzy udowodnili, że potrafią cieszyć się życiem. Czas spędzili  śpiewająco, racząc zgromadzoną publiczność muzyką. Na scenie zaprezentowały się koła śpiewacze również z naszego terenu – z Kuklinowa, Krotoszyna, Kobylina i Rozdrażewa.

– Zaśpiewaliśmy trzy utwory. Impreza była przygotowana rewelacyjnie. Atrakcji nie brakowało – wspomina Feliks Rychter, szef seniorów z Kuklinowa. W sumie przed publiką wystąpiło aż 16 zespołów. Zaś na imprezie bawiło się około 300 osób. W biesiadzie wzięła udział również 30-osobowa grupa wolontariuszy z Wielkopolski, z którymi dobrzyccy seniorzy – będący współorganizatorami imprezy – współpracują od dłuższego czasu.

Wystąpiła także grupa muzyczna „Albatros”, a zabawie towarzyszyły stoiska gastronomiczne i rękodzielnicze. Pieniądze za sprzedane prace przeznaczone zostaną na pomoc chorym dzieciom. Zwieńczeniem biesiady była zabawa taneczna. Przygrywała Kapela znad Prosny i kapela z Dobrzycy. Organizatorem biesiady był GCK Dobrzyca oraz Klub Seniora w Dobrzycy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)