• Kobylin
  • czwartek, 18 październik 2018 11:13
  •   1079

O ekologii z seniorami

O ekologii z seniorami
O ekologii z seniorami © archiwum

Zebranie Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów i Rencistów, zorganizowane w Kobylinie 2 października, poświęcono ekologii i ochronie środowiska.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W sali szkolnej przy ul. Krotoszyńskiej pojawiło się ok. 100 osób. Powodem spotkania było Święto Drzewa. Głównym tematem była ochrona przyrody w gminie Kobylin. Stąd w spotkaniu uczestniczyli burmistrz Tomasz Lesiński i podinspektor Wiesław Popiołek, od lat zajmujący się problematyką w kobylińskim magistracie.

Wiesław Popiołek mówił o sadzeniu i pielęgnacji drzew. Poruszył też temat ochrony powietrza oraz wymiany pieców na ekologiczne. Podkreślił konieczność ochrony wód poprzez budowę kanalizacji i przydomowych oczyszczalni ścieków. – Koniecznie trzeba wymienić azbestowe dachy, tam gdzie jeszcze są. Przypominam o specjalnym programie – wystarczy zgłosić konieczność wymiany, a my zajmiemy się resztą.

Pracownica urzędu miasta Anita Danielczyk przedstawiła tematy samorządowe w interesującej prezentacji. Na koniec wszyscy otrzymali drzewka wierzbowe do posadzenia w swoich ogrodach.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)