• Jarocin
  • poniedziałek, 21 sierpień 2017 10:12
  •   170

Obwodnica z opóźnieniem

Obwodnica z opóźnieniem
Obwodnica z opóźnieniem © archiwum

Jeździsz często do Poznania? Więc z pewnością z niecierpliwością czekasz na oddanie do użytku obwodnicy Jarocina… I jeszcze poczekasz.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Obwodnica, będzie częścią przyszłej drogi S11, miała zostać oddana do użytku 18 sierpnia – taki termin zakończenia realizacji kontraktu został zapisany w umowie pomiędzy poznańskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą inwestycji – firmę Budimex.

Robimy wszystko, żeby w sierpniu ruch był puszczony – zapewnił dyrektor kontraktu, Adam Barszczyński. Jednak wykonawca wystąpił w ostatnich miesiącach o wydłużenie terminu oddania inwestycji.

Co na to GDDKiA? – Na obwodnicę Jarocina w ciągu S11 wykonywane są prace wykończeniowe m.in. montaż barier, ekranów akustycznych, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego – tłumaczy Alina Cieślak, główny specjalista ds. komunikacji społecznej. – To, kiedy zostanie oddana do użytku obwodnica, zależy od kontroli przeprowadzanych zarówno przez nasze służby jak i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (WINB), który na jej podstawie wydaje „Pozwolenie na użytkowanie” – dodaje.

Trwają starania, aby było to jeszcze w sierpniu. Tymczasem z obwodnicy mogli już skorzystać rowerzyści i piesi. Kierowcy aut muszą natomiast uzbroić się w cierpliwość, stojąc w korkach i oglądając obwodnicę z odległości.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)