• Ostrów Wielkopolski
  • poniedziałek, 16 październik 2017 10:29
  •   116

Hałaśliwa obwodnica

Hałaśliwa obwodnica
Hałaśliwa obwodnica © archiwum

Ostrowianie bardzo długo czekali na budowę obwodnicy, której celem było zmniejszenia natężenia ruchu pojazdów w mieście. Wydaje się, że wszyscy powinni być zadowoleni, jednak jest inaczej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mieszkańcy osiedla Pruślin, miejscowości Kamienice Nowe, ul. Olszynowej zwłaszcza przy posesji nr 51, 53 i 58, zgłaszają już od otwarcia obwodnicy problem nadmiernego hałasu. Prawdopodobnie wynika on z niewłaściwego rozmieszczenia ekranów akustycznych. Jeden z mieszkańców przy nowej drodze, Roman Szukalski, skarży się, że ekrany po jego stronie zostały postawione na wysokości 5 metrów i na długości 110 metrów, a to za mało, aby skutecznie tłumiły hałas. – Lokalizacja naszych budynków jest w tak bliskiej odległości od ekranów, że pojazdy, które wjeżdżają od wiaduktu, od ul. Grabowskiej duży hałas – mówi Roman Szukalski.

Wcześniej były inne warunki, ponieważ większość budynków leżała poza granicami miasta. Mieszkańcy apelują do GDDKiA w Poznaniu, aby przedłużyli długość ekranów akustycznych, w kierunku Wtórku i w stronę rozjazdu na wiadukcie w Wysocku. Poszkodowani mieszkańcy żądają również, aby przeprowadzone zostały badania, które sprawdzą natężenie hałasu.

Debata z mieszkańcami trwała prawie dwie godziny. Danuta Hryniewiecka, zastępca dyrektora oddziału ds. inwestycji zapewniła, że badania natężenia ruchu zostaną przeprowadzone. – Podjęliśmy decyzję, że zmierzymy i zrobimy analizę występującego hałasu – mówi Danuta Hryniewiecka. – Myślę, że przeprowadzimy je na wiosnę w przyszłym roku.

Jeżeli badania wykaże, że natężenie hałasu jest wyższe niż dopuszczalne, to dostosowane zostaną ekrany tak, by skutecznie chroniły mieszkańców.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)