• Kalisz
  • piątek, 03 listopad 2017 11:08
  •   82

Sypią się mandaty

Sypią się mandaty
Sypią się mandaty © SM Kalisz

Kolejne przypadki spalania odpadów zostały ujawnione przez funkcjonariuszy Eko-Patrolu Straży Miejskiej Kalisza.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Interwencje dotyczyły tej samej ulicy, która znajduje się w centrum miasta, ale w innych posesjach. Zgłoszenia o zadymieniu i specyficznym zapachu świadczącym o spalaniu odpadów odebrał dyżurny jednostki.

W wyniku przeprowadzonej kontroli, w pierwszym przypadku okazało się, że mieszkaniec w palenisku domowym spalał zabronione odpady, czyli obuwie oraz odzież. Za to wykroczenie sprawca został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych.

W drugim przypadku interwencja również została potwierdzona m.in. przez charakterystyczny dym o niejednolitej barwie i zapachu świadczącym o spalaniu nieczystości. – Na miejscu strażnicy mieli utrudnione działania z uwagi na dużą ilość mieszkań – informuje Dariusz Hybś, komendant Straży Miejskiej w Kaliszu.

– Jednakże w trakcie podjętych działań udało się zlokalizować komin, z którego wydobywał się podejrzany dym. Po ustaleniu lokalizacji mieszkania okazało się, iż właściciel spalał w piecu szczątki porcji rosołowej z kurczaka oraz opakowania z tworzyw sztucznych m.in. od tzw. krajanek tytoniowych. Winowajca został ukarany mandatem karnym w kwocie 100 zł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)