• Cieszków
  • poniedziałek, 20 listopad 2017 10:40
  •   79

Dyżury dzielnicowe i patrole

Zainteresowanie spotkaniem było dość duże
Zainteresowanie spotkaniem było dość duże Zainteresowanie spotkaniem było dość duże © cieszkow.pl

W Cieszkowie ma powstać punkt spotkań z dzielnicowym. 26 października w ośrodku kultury odbyła się debata społeczna na temat bezpieczeństwa w gminie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele samorządu, organizacji pozarządowych oraz policjanci z komendy powiatowej w Miliczu. W debacie uczestniczyło około 40 mieszkańców. Wśród obecnych podczas debaty byli także wicestarosta milicki Paweł Herl, wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski, kilku radnych oraz sołtysi okolicznych wiosek.

Przedstawiono m.in. zakres działań komendy, przypomniano zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której można zaznaczać miejsce niebezpieczne, co potem weryfikuje policja. Zebrani poznali statystyki dotyczące wypadków drogowych oraz wykrywalności przestępstw. Policjanci poinformowali o zmianach w prawie i przestrzegali przed oszustami. Okazało się, że Cieszków jest najbezpieczniejszą ze wszystkich trzech wchodzących w skład powiatu milickiego gmin.

Mieszkańcy pytali m.in. o problemy związane z ruchem drogowym na drodze krajowej nr 15 przebiegającej przez Cieszków, czy tez o utrudnieniach, związane z nieprawidłowym parkowaniem samochodów w okolicy szkoły w Cieszkowie. Padały konkretne propozycje rozwiązań. Przybyli apelowali o to, aby otworzyć w Cieszkowie punkt, w którym w wyznaczonych dniach dzielnicowy mógłby spotkać się z interesantami. W trakcie debaty wójt Ignacy Miecznikowski złożył deklarację, że dołoży wszelkich starań, aby taki punkt niebawem uruchomić.

Mieszkańcy mieli również kilka wniosków dotyczących pracy policji oraz miejsc, które ich zdaniem powinny być objęte szczególną uwagą policjantów, np. miejscowy park, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu. – Wszystkie problemy oraz wnioski zostały zapisane i będą służyć policjantom oraz przedstawicielom władz samorządowych w ustalaniu kierunków dalszej pracy – mówi podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy KPP w Miliczu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)