• Kalisz
  • wtorek, 05 grudzień 2017 10:59
  •   80

Macierewicz w Kaliszu

Macierewicz w Kaliszu
Macierewicz w Kaliszu © archiwum

W piątek, 1 grudnia, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odwiedził wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A. oraz były zakład karny na ul. Łódzkiej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Minister Oborny Narodowej przyjechał do Kalisza na zaproszenie posła PiS, Piotra Kalety. Najpierw rządowa limuzyna, przywiozła Antoniego Macierewicza do dawnego zakładu karnego. Opuszczony budynek miałby służyć na potrzeby Wojsk Obrony terytorialnej. Po wizycie trwającej prawie godzinę minister udał się do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego.

Podczas pobytu w kaliskim zakładzie szef MON spotkał się z prezesem zakładu WSK „PZL-Kalisz” Bogdanem Karczmarzem oraz członkiem zarządu „PZL-Kalisz”, dyrektorem Strategii i Rozwoju, Piotrem Kuźbikiem.

Rozmowy dotyczyły współpracy zakładów WSK „PZL – Kalisz” z przedsiębiorstwem należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, a także możliwość udziału „PZL-Kalisz” w procesie modernizacji polskiej armii. – Już w przyszłym roku Wojska Obrony Terytorialnej będą tworzone na terenie Wielkopolski – informuje Piotr Kaleta, poseł PiS. – Bardzo bym chciał, aby obiekt po zakładzie karnym został przeznaczony na działalność związaną z obronnością naszej Ojczyzny. Jest szansa, bardzo duża szansa, że kaliskie zakłady dostaną spory zastrzyk gotówki z budżetu państwa. W ramach Polskie Grupy Zbrojeniowej WSK Kalisz przejmie zakłady w Rzeszowie i Wrocławiu. Tym samym bardzo prawdopodobnie są nowe, duże i ciągłe kontrakty dla polskiej armii.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)