• Ostrów Wielkopolski
  • wtorek, 05 grudzień 2017 12:12
  •   84

Rower wróci na wiosnę

Ostrowski Rower Miejski znika na zimową przerwę
Ostrowski Rower Miejski znika na zimową przerwę Ostrowski Rower Miejski znika na zimową przerwę © archiwum

1 grudnia charakterystyczne czerwone rowery znikną z ulic. Powrócą wiosną po zimowej przerwie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Ostrowski Rower Miejski to czwarty w Wielkopolsce i najmłodszy w Polsce system Nextbike. Uruchomiono go 11 października, niecałe 2 miesiące temu. – To czas, w którym wspólnie z miastem firma pilotażowo testuje system i jego użyteczność, przed kolejnymi pełnymi już, sezonami – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Do tej pory z 20 ostrowskich rowerów skorzystano ponad 320 razy. W systemie zarejestrowało się ponad 320 osób. Z systemu skorzystało również kilkanaście osób zarejestrowanych w innych systemach Nextbike. To dobry wynik, biorąc pod uwagę nieprzyjemną, jesienną pogodę.

– Ostrowskie Rowery Miejskie można wypożyczać na stacjach Olimpijska i Dworzec PKP. To podkreślenie podstawowych funkcji, jakie rower ma spełniać – rekreacyjnej i transportowej. To dobrze, że miasto chce rozbudowywać ten projekt. Ostrów Wielkopolski włącza się do globalnej sieci Nextbike, a jego mieszkańcy mogą wypożyczać rowery w Kaliszu, Poznaniu, Wrocławiu i ponad dwudziestu innych miastach w Polsce, korzystając z jednego konta w systemie – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz.

– Systemem Ostrowskiego roweru miejskiego został dobrze przyjęty przez mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. To jednak dopiero jego początek. Chcemy go systematycznie rozbudowywać. Nasze rowery powrócą na ulice miasta najpóźniej 1 marca przyszłego roku. Krótka przerwa zimowa zostanie wykorzystana na przeglądy techniczne sprawności sprzętu, tak, aby na wiosną mieszkańcy mogli cieszyć się niezawodnym sprzętem rowerowym – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Osoby, które już posiadają konto Nextbike, mogą wypożyczać rowery bez dodatkowej rejestracji. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować na stronie www.ostrowskirowermiejski.pl. Aby aktywować konto, należy zasilić je kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niej finansowane późniejsze wypożyczenia. Tylko te dłuższe, ponieważ pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia są w Ostrowie Wielkopolskim całkowicie bezpłatne.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)