• Milicz
  • wtorek, 05 grudzień 2017 13:25
  •   93

Policjanci zatrzymali dilera

Do 10 lat pozbawienia wolności
Do 10 lat pozbawienia wolności Do 10 lat pozbawienia wolności © archiwum

Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który posiadał ponad 400 tzw. porcji rynkowych amfetaminy. Tego samego dnia policjanci ustalili i zatrzymali drugiego mężczyznę podejrzanego o sprzedaż zabezpieczonej amfetaminy. Decyzją prokuratora obaj podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Wczesnym rankiem w niedzielę, 19 listopada, we własnym mieszkaniu został zatrzymany przez policjantów 34-letni mieszkaniec Milicza. Zatrzymanie mężczyzny miało związek z uzyskaniem wcześniej przez policjantów informacją, że posiada on narkotyki. Policyjne ustalenia okazały się bardzo trafne – funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli w miejscu zamieszkania mężczyzny kilka foliowych woreczków z zawartością amfetaminy o łącznej wadze ponad 44 gramy.

Z takiej ilości zabezpieczonego narkotyku zatrzymany mężczyzna mógł uzyskać ponad 400 tzw. porcji rynkowych amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli także wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyku. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a śledczy przystąpili do dalszych czynności mających na celu ustalenie pochodzenia amfetaminy.

Na podstawie dalszych zeznań jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali 27-letniegio mieszkańca powiatu trzebnickiego, który jak się okazało kilka dni wcześniej sprzedał mieszkańcowi Milicza 50 gramów amfetaminy. Także zatrzymany diler do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mieszkaniec Milicza poniesie konsekwencje prawne związane z posiadaniem znacznej ilości substancji psychotropowej, zatrzymany diler odpowie za sprzedaż amfetaminy. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyznom prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Postępowanie jest w toku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)