• Krośnice
  • czwartek, 07 grudzień 2017 11:07
  •   141

Były wójt Krośnic zatrzymany przez CBA!

Wzięli łapówkę w kwocie 20 000 zł
Wzięli łapówkę w kwocie 20 000 zł Wzięli łapówkę w kwocie 20 000 zł © archiwum

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku na gorącym uczynku przyjęcia łapówki zatrzymali Mirosława D., byłego wójta Krośnic, a obecnego radnego z Rady Powiatu Milickiego i Jana J., biznesmena, byłego dolnośląskiego samorządowca, obecnie zajmującego się doradztwem, konsultingiem.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Do zatrzymania doszło w pięciogwiazdkowym wrocławskim hotelu Monopol, tuz po tym jak mężczyźni wzięli łapówki  20 000 zł – ta kwota stanowiła pierwszą ratę ze 185 000 zł jakich żądali. Za te pieniądze mieli oni doprowadzić do sprzedaży zabudowanej nieruchomości należącej do powiatu milickiego po zaniżonej cenie, jednocześnie uniemożliwiając jej zbycie na rzecz innych potencjalnych oferentów.

Po tych zatrzymaniach, agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania radnego i biznesmena oraz zabezpieczyli w Starostwie Powiatowym w Miliczu dokumentację dotyczącą postępowań przetargowych.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty.

Wiadomo także, że 6 grudnia funkcjonariusze CBA w budynku starostwa w Miliczu. Zapytaliśmy o to starostę Krzysztofa Osmelaka. – W tej sprawie mogę jedynie potwierdzić, ze faktycznie do starostwa przybyli 6 grudnia funkcjonariusze CBA. Rozmawiał z nimi mój zastępca Paweł Herl, Jak się dowiedziałem od niego, funkcjonariusze zażądali dostępu do dokumentacji dotyczącej sprzedaży przez powiat budynku poszpitalnego, tak zwanej „ósemki” w Krośnicach. Przypomnę tylko, iż łącznie przeprowadziliśmy osiem przetargów, które jednak nie skończyły się sprzedażą budynku. Niczego się nie obawiamy, ponieważ zrobiliśmy wszystko zgodnie z prawem. Funkcjonariusze po otrzymaniu materiału zapoznali się z nimi, a następnie je zabezpieczyli – wyznał starosta Osmelak.

Wiadomo, że Jan J., to były starosta powiatu jaworskiego.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)