• Pleszew
  • środa, 13 grudzień 2017 10:09
  •   149

W Lutyni odwołano księdza

W Lutyni odwołano księdza
W Lutyni odwołano księdza © archiwum

Część wiernych kościoła katolickiego z Lutyni (pow. pleszewski) nie może pogodzić się ze zmianami w parafii. Nie zgadzają się z odwołaniami księdza, który był ich duszpasterzem od lipca ubiegłego roku. Kapłan został zawieszony w czynnościach duszpasterskich i przeniesiony dla osób bezdomnych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Biskup zabronił mu też katechezy. Zareagował po tym, jak kuria otrzymała informację, że duchowny mógł dopuścić się czynności seksualnych wobec dzieci. Informacja ta wpłynęła od dyrekcji placówki, w której ksiądz uczył religii. Sprawą zajęła się policja i prokuratura. Trwają przesłuchania.

Kilka dni temu przedstawiciele Rady Parafialnej z Lutyni wybrali się do biskupa. Chcieli rozmawiać o zmianach kadrowych w parafii. – Ale akurat księdza biskupa nie było, bo miał jakieś rekolekcje czy coś takiego – mówi Janusz Zych z Rady Parafialnej Lutyni. I dodaje. – Nowo odwołany księdza, a nikt o tym nie poinformował ani rady parafialnej, ani parafian. Dlaczego, co się stało? Chcieliśmy się dowiedzieć, bo rada parafialna jest organem pomocniczym parafii. A nie dostaliśmy żadnych informacji – tłumaczy.

Na razie nie wiadomo, czy parafianie będą podejmować jeszcze jakieś działania w obronie byłego już proboszcza. I czy jeszcze raz pojada do biskupa. – Czekamy. Z tego co wiemy, to nie ma żadnych zarzutów, tylko podejrzenia. Tak na powiedział ksiądz kapelan biskupa. Sprawa się toczy – mówi Janusz Zych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)