• Ostrów Wielkopolski
  • niedziela, 28 styczeń 2018 10:24
  •   72

Blisko mieszkańców

Blisko mieszkańców
Blisko mieszkańców © archiwum

Po raz kolejny przedstawiciele biura senatora Łukasza Mikołajczyka spotkali się z mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

– Nie każdy ma odwagę, czy śmiałość, aby przyjść do biura senatorskiego, dlatego postanowiłem wyjść po raz kolejny do ludzi, aby rozmawiać na ważne tematy dotyczącego naszego kraju, regionu oraz poruszyć sprawy związane z moją działalnością parlamentarną – mówi senator Łukasz Mikołajczyk.

Przypomnijmy. „Senator z ludźmi i dla ludzi” to inicjatywa, która ma na celu spotkania z mieszkańcami. Została ona zainaugurowana na początku kadencji senatora, 2 lata temu w Ostrzeszowie. Działalność plenerowego biura parlamentarnego miała już kilka odsłon m.in.: „Petycja – Twoje prawo”, „Polska Przyjazna Osobom Starszym 7 Zasad Konsumenta Seniora”, „Ochrona Polskiej Ziemi” czy też tradycyjny dyżur senatorski w biurze „polowym”.

– Inicjatywa ta cieszy się nadal bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców – mówi senator. – Podczas spotkań i rozmów z mieszkańcami powiatu ostrowskiego chciałem uzyskać sugestie i propozycje dotyczące podejmowanych działań. Na targowisku przy ul. Głogowskiej spotkaliśmy się z ostrowianami, rozmawiając o problemach miasta, jednocześnie spisując ich sugestie dotyczące różnych zmian.

Podczas rozmów na targowisku ostrowianie najczęściej poruszali problem związany z czystością powietrza oraz bezpieczeństwem, szczególnie w porze nocnej. Jak twierdzą mieszkańcy Ostrowa, największą zmorą są korki uliczne i brak miejsc parkingowych. Kolejne kwestie, które akcentowano, to trudności na rynku pracy i wzrastający problem z mobilnością zawodową. Atrakcyjne miejsca pracy są położone zbyt daleko od Ostrowa.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)