• Milicz
  • czwartek, 22 luty 2018 11:50
  •   44

Ułańska fantazja kierowcy z Jarocina

Ułańska fantazja kierowcy z Jarocina
Ułańska fantazja kierowcy z Jarocina © archiwum

Audi, promil alkoholu, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i 126 km/h w terenie zabudowanym. Ten kierowca miał fantazję. Teraz odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W poniedziałek, 19 lutego miliccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego w nieoznakowanym radiowozie wyposażonego w wideorejestrator pełnili służbę na drodze krajowej nr 15 biegnącej przez teren powiatu milickiego. Kwadrans przed godziną 11 jadąc z Milicza w stronę Cieszkowa policjanci zauważyli przed sobą samochód osobowy marki audi, którego kierowca nie zważając na pionowy znak zakazu wyprzedzania i na podwójną linię ciągłą wziął się za wyprzedzanie.

Kierowca audi jechał bardzo szybko i w terenie zabudowanym w miejscowości Dziadkowo gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość jazdy do 50 km/h jechał z prędkością 126 km/h, czyli o 76 km.h za szybko. W Dziadkowie kierowca audi został zatrzymany do kontroli drogowej. Samochodem kierował 36-letni mieszkaniec Jarocina. Okazało się, że kierowca oprócz wykroczeń drogowych popełnił także przestępstwo drogowe, bowiem badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie promil alkoholu. Samochód został przekazany pod opiekę osoby wskazane przez kierowcę, po czym mężczyzna został zwolniony.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za nietrzeźwości oraz za stwierdzone wykroczenia drogowe. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)