• Ostrów Wielkopolski
  • poniedziałek, 26 luty 2018 11:32
  •   67

Ścieżka na Piaski

Ścieżka na Piaski
Ścieżka na Piaski © archiwum

Do użytku oddana została zmodernizowana ścieżka rowerowa biegnąca od ulicy Poznańskiej do Strumykowej. To ponad 700-metrowy odcinek, który rozbudowany został o część dla pieszych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie poruszających się tam mieszkańców.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na ogłoszony przez Miejski Zakład Dróg przetarg wpłynęła jedna oferta. Tym samym wykonawcą inwestycji została firma EUROBUD Eugeniusza Jakubiaka z Odolanowa. Wysokość oferty zgłoszonej przez firmę do przetargu to 247 869,65 zł. Okres gwarancji na prace budowlane określone przez wykonawce to 60 miesięcy.

– Rozbudowa ścieżki rowerowej na odcinku od ulicy Poznańskiej do Strumykowej polegała na dobudowaniu chodnika dla pieszych o szerokości 2 metrów do istniejącej bitumicznej ścieżki rowerowej. Chodnik powstał z kostki betonowej o grubości 8 cm – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo osób, które tą trasą będą chciały dotrzeć do ostrowskich Piasków. – Często zdarzało się, że i piesi, i rowerzyści poruszali się tą samą ścieżką, przez co mogło dochodzić do niebezpiecznych sytuacji. Po wybudowaniu osobnego chodnika dla pieszych bezpieczeństwo użytkowników znacznie się poprawi – dodaje dyrektor MZD.

Ścieżka rowerowa pomiędzy Poznańską a Strumykową to dogodny dojazd na ostrowskie Piaski. Jest często używana przez ostrowskich cyklistów – prowadzi przez tereny zielone, przebiega wzdłuż Ołoboku i na obrzeżach lasu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)