• Aglomeracja
  • wtorek, 27 luty 2018 11:21
  •   61

Spotkanie strażaków

Współpraca z samorządami
Współpraca z samorządami Współpraca z samorządami © archiwum

Możliwość pozyskiwania nowego sprzętu, szkolenia strażaków i współpraca z samorządami gminnymi – to tylko wybrane tematy narady komendantów jednostek OSP południowej Wielkopolski.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Spotkanie odbyło się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzypni w gminie Czerwin w powiecie pleszewskim. Po roboczej naradzie strażaków odwiedził kaliski biskup Edward Janiak.

– W naszym województwie istnieje program wsparcia dla OSP, dzięki któremu możliwy jest zakup nowych i dobrze wyposażonych samochodów oraz sprzętu specjalistycznego i osobistego – powiedział organizator spotkania Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu. – Tylko w 2017 zakupionych zostało aż 71 samochodów, które trafiły do ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkopolsce. Pamiętajmy, że strażacy mają nam zapewniać bezpieczeństwo, ale też pełniąc swoją służbę, muszą czuć się bezpieczni. Stąd tak ważna jest dobre wyposażenie, zarówno w ten sprzęt osobisty, jak w aparaty tlenowe, ale też pojazdy. Pragnę podziękować strażakom za trud i ofiarną pracę.

Współpracę samorządu województwa wielkopolskiego z jednostkami OSP docenił także ksiądz biskup Edward Janiak, który od lat zapraszany jest na noworoczne spotkania strażaków. W swoim wystąpieniu bp Edward Janiak wskazał na ważną rolę strażaków w życiu społeczeństw lokalnych.

– Dziękuje wam, że wychowujecie młodych ludzi do ofiarności i poświęcenia dla drugiego człowieka, aby potrafili przejść z teorii do życia. Spełniacie w tym zakresie ogromną rolę – stwierdził ordynariusz diecezji kaliskiej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)