• Krośnice
  • wtorek, 27 marzec 2018 10:21
  •   37

Okręgi wyborcze w Krośnicach po nowemu

Okręgi wyborcze w Krośnicach po nowemu
Okręgi wyborcze w Krośnicach po nowemu © archiwum

Tylko jednego radnego w nowej kadencji samorządowej będą miały Wierzchowice, które do tej pory miały zawsze dwóch radnych. Za to mieszkańcy Polic, Luboradowa i Żelaźnik, którzy od wielu lat nie mieli swojego radnego, w wyborach w 2018 roku wybiorą jednego swojego przedstawiciela.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W jesiennych wyborach samorządowych w gminie Krośnice mieszkańcy nadal wybierać będą 15 radnych w okręgach jednomandatowych. Na skutek zmian narzuconych przez Państwową Komisję Wyborczą, nie można tworzyć okręgów wyborczych składającej się z sołectwa i części innego sołectwa, a tak było w 2014 roku w przypadku 4 okręgów. W pierwszym sołectwo Dąbrowa znajdowało się w jednym okręgu z częścią Krośnic, w drugim okręgu Police były włączone do części Krośnice, w trzecim Lędzina do części Bukowic, a w czwartym Wąbnice do części Wierzchowic.

Po narzuconych przez PKW zmianach sołectwo Wierzchowice będzie jednym okręgiem wyborczym. Wąbnice utworzą osobny okręg z Dąbrową, a Lędzina osobny okręg z Brzostowem. W wyniku zmian powstanie zupełnie nowy okręg, który utworzą 3 wsie: Police, Luboradów i Żeleźniki.

Granice nowych okręgów wyborczych: numer 1. Dąbrowa, Wąbnice. 2. Czarnogoździce, Dziewiętlin, Świebodów. 3. Wierzchowice. 4. Krośnice (ul. Kolejowa i sąsiednie). 5. Krośnice (ul. Sanatoryjna i sąsiednie). 7. Luboradów, Police, Żeleźniki. 8. Czeszyce, Grabownica, Kotlarka. 9. Kuźnia czeszycka, Stara Huta, Suliradzice. 10. Brzostowo, Lędzina. 11. Łazy. 12. Pierstnica. 13. Bukowice I (od strony Lędziny). 14. Bukowice I (środek wsi). 15. Bukowice II.

Nowe granice okręgów wyborczych zostaną formalnie uchwalone przez radnych na sesji 28 marca.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)