• Milicz
  • wtorek, 27 marzec 2018 10:39
  •   43

Zniszczyli murawę. Teraz za to odpowiedzą

Zniszczyli murawę. Teraz za to odpowiedzą
Zniszczyli murawę. Teraz za to odpowiedzą © KPP Milicz

Po raz drugo w przeciągu ostatnich miesięcy doszło do zniszczenia trawiastego boiska piłkarskiego na terenie ośrodka wypoczynkowego „Karłów” należącego do OSiR-u. Po kilku dniach miliccy policjanci zatrzymali sprawców, którzy odpowiedzą za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat wycenionych na 12 tys. zł.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Kilka dni temu nieznani sprawcy zniszczyli trawiastą murawę na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu przy ul. Poprzecznej. Na boisku widoczne były ślady pozostawione typu quad, których kierowcy wykonali energiczne i prawdopodobnie z dużą prędkością kilkanaście okrążeń i nawrotów. Trawa w wielu miejscach uszkodzona. Zarządca boiska wycenił wartość powstałych strat na kwotę 12 tys. zł.

Na podstawie analizy zgromadzonych dowodów oraz uzyskanych informacji policjanci ustalili dane sprawców i w piątek, 23 marca zatrzymali dwóch mężczyzn – 30-letniego mieszkańca Milicza i 26-letniego mieszkańca gminy Krośnice. Policjanci zabezpieczyli także dwa ruady, którymi mężczyźni prawdopodobnie jeździli po uszkodzonym boisku.

Podejrzanym za umyślne zniszczenie boiska i spowodowanie strat materialnych może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.

Przypomnijmy, że podobny incydent miał miejsce 13 listopada ub. r., kiedy to 23-letni mieszkaniec Milicza zniszczył trawiaste boisko piłkarskie OSiR-u, jeżdżąc po nim samochodem. Miliccy policjanci zatrzymali sprawcę 17 grudnia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)