• Milicz
  • wtorek, 27 marzec 2018 10:30
  •   44

Trzeźwy kierujący na milickich drogach

Trzeźwy kierujący na milickich drogach
Trzeźwy kierujący na milickich drogach © archiwum

W środę, 21 marca policjanci przeprowadzili na drogach powiatu milickiego akcję – „Trzeźwy kierujący”. W trakcie kilkugodzinnej akcji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości aż 158 kierowców i rowerzystów, z których jeden był pod wpływem alkoholu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Policyjne działania skierowano głównie na eliminowanie z ruchu drogowego kierowców i rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzili również czy kierujący i pasażerowie samochodów stosują pasy bezpieczeństwa oraz urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Funkcjonariusze kontrolowani także stan techniczny pojazdów.

W czasie akcji miliccy policjanci skontrolowali aż 158 kierujących samochodami osobowymi i ciężarowymi oraz rowerami. W wyniku tych kontroli o godz. 16:25 w Postolinie policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Milicza, który jechał rowerem, mając w organizmie 0,4 promila alkoholu. Pozostali kontrolowani kierujący byli trzeźwi. Policjanci wobec sprawców różnych wykroczeń drogowych nałożyli także 3 mandaty karne. Kilku kierowców za popełnione mniej niebezpiecznych wykroczeń zostało pouczonych. Nie stwierdzono przypadków kierowania samochodem przez kierowcę będącego pod wpływem narkotyków.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)