• Milicz
  • środa, 28 marzec 2018 09:42
  •   67

Złodziej roweru

Złodziej roweru
Złodziej roweru © KPP Milicz

Idąc po zostawionych na śniegu śladach miliccy policjanci złapali złodzieja roweru. Mężczyzna trafił do aresztu. Policjanci odzyskali skradziony rower, a podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

W nocy z wtorku na środę 20/21 marca z posesji w podmilickim Karmiku zniknął rower. Pojazd stał oparty o ścianę budynku i niestety nie był w żaden sposób zabezpieczony przed kradzieżą, co ułatwiło działanie złodziejowi. Pokrzywdzona właścicielka roweru wyceniła go na 700 złotych. Policjanci, którzy wczesnym rankiem, zaraz po zgłoszeniu tej kradzieży przybyli na miejsce zdarzenia, zauważyli na śniegu ślady pozostawione przez wąskie opony rowerowe.

Poszli więc po odciśniętych w śniegu śladach i doszli aż do sąsiedniej wioski, gdzie na terenie jednej z posesji za budynkiem znaleźli skradziony rower. W budynku mieszkalnym policjanci zastali 24-letniego mężczyznę, który okazał się sprawcą kradzieży roweru. Funkcjonariusze zabezpieczyli więc rower, a mężczyznę do czasu wyjaśnienia okoliczności kradzieży zatrzymali w policyjnym areszcie.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut dokonania kradzieży roweru o wartości 700 złotych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu podejrzanego został zwolniony. Postępowanie jest w toku, a policjanci apelują do wszystkich użytkowników rowerów o należyte zamykanie swoich jednośladów i nie pozostawienie ich bez zabezpieczenia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)