• Milicz
  • środa, 28 marzec 2018 09:51
  •   68

SpoKREWnieni służbą i 20 litrów bezcennej krwi

SpoKREWnieni służbą i 20 litrów bezcennej krwi
SpoKREWnieni służbą i 20 litrów bezcennej krwi © archiwum

Zbiórka krwi pod hasłem „spoKREWnieni służbą” odbyła się w Centrum Aktywności Lokalnej w Miliczu. Już po raz drugi Komenda Powiatowa Policji w Miliczu i Komenda Powiatowa Państwowa Straży Pożarnej w Miliczu współorganizowały tą akcję. W jej trakcie oddano blisko 20 litrów krwi.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Celem przedsięwzięcia było między innymi, promowanie krwiodawstwa oraz szerzenie idei ratowania życia ludzkiego. Bo krwi, może potrzebować każdy z nas. Do tegorocznej zbiórki krwi przyłączyło się 44 dawców. Byli wśród nich policjanci, strażacy oraz mieszkańcy powiatu milickiego. Z ogólnej ilości prawie 20 litrów oddanej krwi 3,315 l krwi oddało siedmioro funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu nadkom. Pawłem Krajewskim na czele. Koordynatorami akcji byli Emil Rejek z ramienia KPP w Miliczu oraz Sławomir Klejewski z KPPSP w Miliczu.

Ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ma na celu pomoc chorym i potrzebującym, a takie oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)