• Milicz
  • poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:11
  •   57

Nowe drogi w gminie Krośnice

Nowe drogi w gminie Krośnice
Nowe drogi w gminie Krośnice © archiwum

W okresie od 12 do 24 kwietnia spółka Gembiak-Mikstacki z Krotoszyna wylała asfalt na gruntowe drogi w Łazach, Bukowicach i Pierstnicy.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Podbudowę dróg z tłucznia wykonał na zlecenie gminy Zakład Usług Komunalnych w Krośnicach. Następnie 12 kwietnia firma drogowa z Krotoszyna wylała asfalt na drodze gminnej do tzw. Młyna w Łazach Małych o długości ok. 450 metrów. Niebawem wykonane zostaną także zjazdy na posesje. Z kolei 13 kwietnia asfalt został wylany na drodze gminnej w Łazach Wielkich o długości ok. 240 metrów.

Po tygodniu przerwy 21 kwietnia firma z Krotoszyna pracowała w Bukowicach, gdzie wylała asfaltem boczny odcinek ul. Wrocławskiej o łącznej długości 400 metrów. Następnie we wtorek 24 kwietnia wyasfaltowano dwie drogi gminne przy parku w Pierstnicy Dużej.

Spółka ZUK przygotowała już pod wylanie asfaltu podbudowę dróg gminnych w Starej Hucie – ok. 320 m w Kuźnicy Czeszyckiej – ok. 210 m i w Grabownicy – ok. 200 m. Już wcześniej w tym samym przetargu wyasfaltowano drogi w Wierzchowicach, a na przełomie 2017 i 2018 roku w tej samej technologii wykonano odcinek dróg asfaltowych m.in. w Suliradzicach, Dąbrowie, Brzostowie i Wąbnicach.

W tym roku gmina Krośnice na budowę dróg gminnych przez ZUK i spółkę Gembiak-Mikstacki wyda 966 tys. zł.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)