• Milicz
  • poniedziałek, 23 kwiecień 2018 11:32
  •   66

Doposażą jednostki OSP w sprzęt

Doposażą jednostki OSP w sprzęt
Doposażą jednostki OSP w sprzęt © archiwum

Ponad 130 tys. zł otrzymały trzy milickie samorządy z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup sprzętu ratowniczego i defibrylatorów dla swoich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości. To ogólnopolski program ogłoszony przez Ministerstwo Sprawiedliwości, dzięki któremu do OSP w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy. Dolnośląskie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych za pośrednictwem swoich gmin i miast powiatowych na zakup sprzętu ratowniczego otrzymają z Funduszu Sprawiedliwości ok. 6 mln zł. Z tej puli ponad 130 tys. zł zasili jednostki OSP na terenie Milicz, Krośnice i Cieszków.

Gmina Milicz na doposażenie jednostek OSP z Funduszu Sprawiedliwości otrzymała blisko 84 tys. zł. Za te środki sprzęt otrzymają cztery jednostki OSP: Milicz, Sułów i Bartniki, które znajdują się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, oraz OSP Gądkowice. Zostaną one wyposażone w nowy sprzęt, na który składa się: zestaw hydrauliczny, piła do wycinania szyb samochodowych, piła łańcuchowa, parawan wypadowy, torba medyczna i zestaw flar ostrzegawczych, a także defibrylatory.

Dotację z Funduszu Sprawiedliwości otrzymała również gmina Krośnice w wys. 45 tys. 144 zł na doposażenie 6 swoich jednostek OSP. Wszystkie OSP zostaną doposażone w zestawy ratownictwa medycznego R-1 oraz defibrylatory.

O dotację ubiegała się również gmina Cieszków, która chciała doposażyć dwie swoje jednostki OSP. Do programu zakwalifikowano jednak tylko OSP Guzowice, przyznając na ten cel 1,3 tys. zł. Za te środki OSP Guzowice otrzyma narzędzie ratownicze-siekierołom hooligan. Uroczyste podpisanie umów na dotację celową z Funduszu Sprawiedliwości odbyło się pod koniec minionego tygodnia w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że w Polsce działa ok. 16 tys. jednostek OSP. Na terenie powiatu milickiego funkcjonuje 26 jednostek OSP, w tym 15 jednostek OSP na terenie gminy Milicz, 6 jednostek na terenie gminy Krośnice i 5 jednostek na terenie gminy Cieszków.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)