• Cieszków
  • wtorek, 24 kwiecień 2018 10:18
  •   65

Cieszków świętuje 3 Maja

Cieszków świętuje 3 Maja
Cieszków świętuje 3 Maja © archiwum

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Cieszkowie odbędzie się w tym dniu cały szereg imprez, jak zawody pożarnicze, turniej piłki nożnej, występy artystyczne, koncerty zespołów muzycznych i zabawa taneczna pod chmurką. W czwartek, 3 maja nie zabraknie też uroczystej mszy św. za Ojczyznę oraz korowodu ulicami Cieszkowa.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Cieszkowska majówka rozpocznie się o godz. 10:00 od Gminnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta na Orliku. O godz. 11:00 delegacje złożą wiązanki kwiatów przy obelisku przy ul. Sikorskiego w Cieszkowie, a o godz. 11:30 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Cieszkowie odprawiona zostanie uroczysta msza św. za Ojczyznę, którą ubogaci program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową w Pakosławsku oraz zespół Viatori. Po mszy św., ok. godz. 13:00, zacznie się formować korowód, który przemaszeruje spod kościoła na stadion sportowy. Cieszkowian poprowadzi w korowodzie Orkiestra Dęta z Kobylina. O godz. 14:00 nastąpi oficjalne otwarcie i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Symbole Narodowe”, przeprowadzonego przez Gminne Centrum Kultury w Cieszkowie. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody. A potem z artystycznym programem patriotycznym wystąpią przedszkolaki z Publicznego Przedszkola oraz uczniowie SP w Cieszkowie. O godz. 14:30 odbędą się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których zmierzą się ze sobą trzy drużyny: OSP Cieszków, OSP Guzowice i OSP Pakosławsko. O godz. 17:00 zaplanowano występy dzieci uczących się w Ognisku Muzycznym oraz zespołu Viatori. Natomiast o godz. 17:30 z koncertem wystąpi zespół muzyczny Akcept z Ostrowa Wielkopolskiego, a o godz. 18:30 na scenie pojawi się zespół Kuznowicz Play z Kalisza. Po koncertach, o godz. 19:30, odbędzie się zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki zespołu Kurier.

Organizatorzy zadbają też o strefę zabaw dla dzieci. Będą dmuchane, stosika z zabawkami i balonikami. W czasie majówki czynne będzie też stoisko gastronomiczne Małgorzaty Gromskiej z Krotoszyna.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)