• Milicz
  • wtorek, 24 kwiecień 2018 10:38
  •   76

Karolina Kowalska wygrała Olimpiadę w Krotoszynie

Karolina Kowalska wygrała XVIII Krotoszyńską Olimpiadę Chemiczną
Karolina Kowalska wygrała XVIII Krotoszyńską Olimpiadę Chemiczną Karolina Kowalska wygrała XVIII Krotoszyńską Olimpiadę Chemiczną © archiwum

Uczennica trzeciej klasy milickiego gimnazjum wygrała XVIII Krotoszyńską Olimpiadę Chemiczną im. prof. Jana Duczmala.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Olimpiadę Chemiczną pod patronatem wybitnego krotoszyńskiego nauczyciela biologii i chemii zorganizowało I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. W finale wzięło udział 30 uczestników z ośmiu gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ziemię milicką reprezentowali uczniowie z klas gimnazjalnych SP 1 w Miliczu i SP w Sułowie oraz z IT Milicz.

Olimpiadę wygrała Karolina Kowalska , uzdolniona matematycznie i chemiczne uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Miliczu, którą do zmagań przygotowała nauczycielka chemii i wicedyrektor Renata Korzeniowska. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie z Krotoszyna. Głównym organizatorem Olimpiady był wieloletni nauczyciel chemii Waldemar Plewiński.

– Karolina doskonale łączy talent z pracą. Jest chętna do spotkań przy rozwiązywaniu zadań. Jest bardzo ambitna, a przy tym skromna – mówi nauczycielka Renata Korzeniowska o swojej uczennicy, wieloletniej laureatce wielu konkursów, w tym Zdolnego Ślązaka w części chemicznej.

Karolina otrzymała już kilka propozycji kontynuowania nauki w renomowanych liceach we Wrocławiu. Zastanawia się nad wyborem Liceum Ogólnokształcącego nr VII we Wrocławiu lub I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie.

Finalistka Krotoszyńskiej Olimpiady Chemicznej jest też uzdolniona muzycznie, gra na fortepianie i flecie poprzecznym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)