• Rzemiechów
  • piątek, 18 styczeń 2019 12:53
  •   69

Janusz Pospiech ponownie sołtysem!

Janusz Pospiech ponownie sołtysem!
Janusz Pospiech ponownie sołtysem! © Sebastian Kalak

W środę, 16 stycznia w Rzemiechowie (gm. Kobylin) odbyło się spotkanie sołeckie, podczas którego wybrano sołtysa i Radę Sołecką. Na 5-letnią kadencję ponownie wybrano Janusza Pospiecha.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na 70 uprawnionych do głosowania w wyborach udział wzięło 10 mieszkańców (na 14 potrzebnych do kworum), dlatego wybory rozpoczęto w drugim terminie.

Rozpoczęło się ono od uczczenia minutą ciszy zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie burmistrz Tomasz Lesiński przedstawił zebranym tegoroczny budżet, skupiając się na inwestycjach w gminie w nadchodzących latach. Podczas spotkania poruszono kwestię braku sali wiejskiej w Rzemiechowie. Niestety Gmina Kobylin nie jest w stanie wybudować obiektu, z powodu braku dostępnych własnych terenów pod tę inwestycję. Z kolei miejsce, gdzie aktualnie znajduje się boisko należy do Skarbu Państwa.

Później przystąpiono do wyłonienia kandydatów na sołtysa. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę – aktualnego sołtysa Janusza Pospiecha, który przeszedł jednogłośnie. Długo trwało wytypowanie członków Rady Sołeckiej. Warto podkreślić, że mimo iż w poprzedniej kadencji rada liczyła 3 osoby, po długiej dyskusji i głosowaniu jednogłośnie zasiedli w niej: Beata Bade, Marcin Czwojdziński, Ilona Kryś i Paweł Pospiech.

– Priorytetem moim i rady będzie pozyskanie ziemi pod tę salę – tłumaczył zebranym radny Rady Miejskiej w Kobylinie Zygmunt Molski. – Będę robił wszystko, aby udało nam się pozyskać grunt – dodał burmistrz Tomasz Lesiński.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)