• Stary Kobylin
  • środa, 23 styczeń 2019 12:57
  •   58

Michał Skupin ponownie sołtysem!

Michał Skupin ponownie sołtysem!
Michał Skupin ponownie sołtysem! © Sebastian Kalak

W czwartek, 17 stycznia w sali wiejskiej w Kobylinie odbyły się wybory sołeckie sołectwa Stary Kobylin.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na 31 potrzebnych do kworum, w spotkaniu udział wzięło 31 mieszkańców. Sołtys Starego Kobylina i zarazem radny Rady Miejskiej w Kobylinie Michał Skupin. Rozpoczął on od przedstawienia zrealizowanych dotąd zadań. Wśród nich wspomniał o wykonanym skwerze na wjeździe do Starego Kobylina oraz postawionych znakach i utwardzonej drodze. Dodał również, że obecnie prowadzona jest budowa świetlicy wiejskiej (grzybka), która ma zakończyć się 30 czerwca.

Później jednogłośnie uchwalono, że Rada Sołecka ma liczyć, jak dotychczas 4 osoby oraz zdecydowano o wydłużeniu kadencji sołtysa i wspomnianego gremium z 4 do 5 lat.

Na stanowisko sołtysa został zgłoszony tylko Michał Skupin, który jednogłośnie uzyskał reelekcję. Warto dodać, że Michał Skupin pełni swoją funkcję od 2017 r. Następnie przystąpiono do zgłaszania kandydatów do Rady Sołeckiej. Zgłoszono: Ewelinę Adler, Pawła Jagodzińskiego, Roberta Kandzierskiego, Matyldę Konieczną, Wiesława Miterskiego, Juliana Wciórkę i Sandrę Wielebską.

W skład nowej Rady Sołeckiej weszli: Julian Wciórka (27 głosów), Matylda Konieczna (26 głosów), Wiesław Miterski (23 głosy) i Paweł Jagodziński (17 głosów).

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)